Oviedo (Ovjèdas), miestas Ispanijos šiaurės vakarinėje dalyje, Kantabrijos kalnų šiaurinėse prieškalnėse; Astūrijos autonominės srities ir Oviedo provincijos centras.

Oviedo

217 600 gyventojų (2021); su Avilésu, Gijónu, Langreo, Mieresu ir kitais miestais sudaro konurbaciją (plotas 1463 km2, apie 800 000 gyventojų).

Per Oviedo eina Gijóno–Leono geležinkelis ir automobilių magistralė (jos šaka į Avilésą); geležinkeliai ir plentai į La Coruñą, Santanderą. Oviedo‑Astūrijos tarptautinis oro uostas (47 km į šiaurės vakarus nuo Oviedo, 17 km į vakarus nuo Aviléso; 1,42 mln. keleivių, 2019). Juodoji ir spalvotoji metalurgija, metalo dirbinių (ginklų), mašinų gamyba, chemijos (plastikų), maisto, odos, tekstilės, popieriaus, keramikos, medienos apdirbimo pramonė. Prie Oviedo gaunamos akmens anglys (Oviedo yra Astūrijos akmens anglių baseino teritorijoje). Universitetas (įkurtas 1608). Muziejai, tarp jų – Astūrijos archeologijos, Astūrijos dailės, katedros, vyskupijos, Astūrijos meno, karo technologijų ir pramonės. Teatrai.

Oviedo architektūra

Oviedo istorija

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką