Allen Paul Gardner (Polis Gardneris Ãlenas) 1953 01 21Seattle 2018 10 15Seattle, Jungtinių Amerikos Valstijų programuotojas, verslininkas ir filantropas. Amerikos menų ir mokslų akademijos narys (2011).

Studijavo Vašingtono universitete, bet mokslus metė. 1975 su B. Gatesu įsteigė bendrovę Microsoft. Su kitais kūrė programinę įrangą asmeniniams kompiuteriams (42 patentai). Išėjęs iš Microsoft 1986 įkūrė fondą Allen Family Foundation, kuris užsiėmė sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų gerinimu, mokslo ir technologijų plėtra. 1996 prisidėjo prie privačios kosminės programos Tier One, užsibrėžusios plėtoti kosminį turizmą, rėmimo. 2000 subsidijavo pirmojo privataus kosminio laivo Space Ship One kūrimą (iš viso šis laivas atliko 17 kosminių skrydžių, 2 iš jų su pilotais). 2003 Seattle įsteigė Smegenų tyrimo institutą, kuris kuria unikalų smegenų žemėlapį. Jis rodo detalią smegenų struktūrą 20 mikrometrų tikslumu. Toks žemėlapis ne tik palengvins darbą neurochirurgams, padės gydyti sunkias ligas, bet ir suteiks galimybę pamatyti, kaip smegenys apdoroja emocijas, priima informaciją.

Paul Gardner Allen

2005 skyrė lėšų radijo teleskopui Allen Telescope Array kurti. Šis įrenginys, pavadintas P. G. Alleno vardu, priklauso SETI institutui ir yra skirtas nežemiškos kilmės signalų paieškoms. 2011 išleido autobiografiją.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką