pivo ertm (cavum abdominis), ertmė, kurią iš priekio, šonų ir užpakalio supa pilvo siena, iš viršaus – diafragma, apačioje ji pereina į mažojo dubens ertmę.

Pilvo ertmę iš vidaus iškloja vidinė pilvo fascija ir pilvaplėvė. Pilvaplėvės viduje yra pilvaplėvės ertmė. Tarp užpakalinės pilvo ertmės sienos ir pilvaplėvės susidaro užpilvaplėvinis tarpas, kuris viršuje remiasi į diafragmą, apačioje pereina į dubenį. Tarpą užpildo purusis ir riebalinis audinys su užpilvaplėviniais vidaus organais, kraujagyslėmis, limfagyslėmis, limfmazgiais, nervais. Šio tarpo viduriu eina pilvo aorta, apatinė tuščioji vena ir jų šakos, vartų venos pradžia. Užpilvaplėviniame tarpe yra kasa, dvylikapirštė žarna, simpatinio nervinio kamieno juosmeninė dalis, pilvinis nervinis rezginys, daug juosmeninių limfmazgių, krūtininio limfinio latako pradžia. Abipus didžiųjų kraujagyslių yra antinksčiai, inkstai su šlapimtakiais. Visus šiuos organus supa purusis ir riebalinis audinys, kuris apie inkstus sudaro riebalinę kapsulę. Pilvo ertmės kairiajame šone yra kylančioji, dešiniajame – nusileidžiančioji klubinė žarna.

moters pilvo ertmės organai: 1 – blužnis, 2 – kepenys, 3 – skrandis, 4 – tulžies pūslė, 5 – kasa, 6 – skersinės gaubtinės žarnos pasaitas, 7 – skersinė gaubtinė žarna, 8 – plonoji žarna, 9 – aorta, 10 – akloji žarna, 11 – kirmėlinė atauga, 12 – tiesioji žarna, 13 – gimda, 14 – šlapimo pūslė

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką