„Plasta“, Lietuvos plastikinių dirbinių gamybos bendrovė Vilniuje; didžiausia jų gamintoja Baltijos šalyse.

Veikla

Gamina maišus (šiukšlėms, durpėms ir cheminiams gaminiams), polietileno plėvelę (šiltnamiams, silosavimui, pakuotėms, garso izoliacijai ir kita), polietileno vamzdžius (vandentiekio, dujotiekio, nutekamųjų sistemų, šviesolaidžio kabelio komunikacijų kanalų, šiluminių trasų) ir jų jungiamąsias dalis, vamzdynų renovacijos be tranšėjų kasimo vamzdžių-įdėklų sistemas, pakuotę (maisto produktams), namų apyvokos reikmenis (dėžutes, kibirus, kėdutes, padėklus, indus, kanistrus, vazonėlius, dangtelius, apsiaustus nuo lietaus, atšvaitus ir kitus), plastiko lakštus, stogo čerpes, taip pat perdirba antrines polietileno žaliavas (daugiau kaip 30 000 tonų per metus), gamina ir remontuoja plastiko perdirbimo įrangą, metalo konstrukcijas ir jų elementus.

Turi penkias parduotuves (Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje, Mažeikiuose, Panevėžyje). Apie 60 % produkcijos (daugiausia plėvelinius gaminius) eksportuoja į Suomiją, Norvegiją, Prancūziją, Švediją, Daniją, Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Olandiją, Latviją, Rusiją, Ukrainą ir kitas šalis. Apyvarta 26,2 mln. eurų (2016), daugiau kaip 490 darbuotojų (2018).

Istorija

1960 pradėta statyti Vilniaus plastmasinių dirbinių gamykla, 1961 ji pagamino pirmąją produkciją. 1967 pirmoji tuometinėje SSRS iš polietileno pradėjo gaminti gofruotus, 1973 – slėginius vamzdžius, 1979 – ypač laidžią šviesai polietileno plėvelę. 20 a. 8 dešimtmetyje įdiegė antrinio polietileno perdirbimo technologijas. 1985 gamykla tapo Plasta.

SSRS okupacijos metais gamino apie 500 pavadinimų presuotų, lietų, pūstų, formuotų vakuuminiu būdu ir tempimu plastikinių dirbinių: detales (daugiausia mašinų ir prietaisų pramonei), buitinės paskirties gaminius, žaislus vaikams, tarą, polietileno ir polipropileno vamzdžius, polietileno plėvelę ir kita, produkciją siuntė į visas SSRS respublikas, Kubą, Mongoliją, Nigeriją, Suomiją, Vietnamą. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę išsaugojo turėtas rinkas buvusioje SSRS, užmezgė verslo ryšių Vakarų Europoje. 1993 tapo akcine bendrove, privatizuota.

-Vilniaus plastmasinių dirbinių gamykla

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką