Po lygumà (Pianura Padana) yra Italijos šiaurinėje dalyje, tarp Alpių (šiaurėje ir vakaruose), Apeninų (pietuose) ir Adrijos jūros (rytuose). Plotas apie 50 000 km2, ilgis (iš vakarų į rytus) apie 500 km. Paviršius žemėja iš vakarų į rytus; vidutinis aukštis 100 metrų. Po lyguma – tektoninė įduba, susidariusi per alpinę kalnodarą ir prisipildžiusi neogeno ir kvartero nuotrupinių nuogulų (molasų); paviršiuje slūgso aliuvinės nuosėdos. Lyguma kai kur banguota, šiaurės rytuose yra vulkaninės kilmės aukštumų – Berici (aukštis iki 444 m) ir Euganei (iki 602 m).

Klimatas pereinamasis iš mediteraninio į vidutinių platumų. Per metus iškrinta 600–700 mm, Alpių papėdėse iki 1200 mm kritulių.

Per Po lygumą teka Po ir jo intakai; kai kur Po upės vaga yra aukščiau Po lygumos paviršiaus. Daug drėkinamųjų, sausinamųjų ir laivybos kanalų. Po lyguma dažnai apsemiama potvynių.

Dirvožemiai: rudžemiai, išplautžemiai, šlynžemiai.

Auginama ryžiai, kviečiai, cukriniai runkeliai, daržovės, vaismedžiai. Veisiami galvijai. Gaunama nafta, gamtinės dujos.

Didžiausi miestai: Milanas, Turinas, Bolonija, Verona, Paduva. Po lyguma skirstoma į Pjemonto, Lombardijos, Venecijos ir Emilijos lygumas.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką