Prancūzija žemėlapyje

Prancūzijà (France), Prancūzjos Respùblika (République française), valstybė Vakarų Europoje. Vakaruose prieina prie Atlanto vandenyno Biskajos įlankos, šiaurėje – prie Lamanšo ir Pa de Kalė sąsiaurių, pietuose – prie Viduržemio jūros. Šiaurės rytuose ribojasi su Belgija (sienos ilgis 620 km) ir Liuksemburgu (73 km), rytuose – su Vokietija (451 km) ir Šveicarija (573 km), pietryčiuose – su Italija (488 km) ir Monaku (4,4 km), pietvakariuose – su Ispanija (623 km) ir Andora (56,6 km). Kranto linijos ilgis 3427 kilometrai.

Prancūzijos herbas

Viduržemio jūroje Prancūzijai priklauso Korsikos sala. Plotas 549 030 km2. 65,75 mln. gyventojų (2022); plotas ir gyventojų skaičius be užjūrio regionų ir valdų (metropolinė Prancūzija). Metropolinėje Prancūzijoje su užjūrio regionais ir valdomis (plotas 641 184 km2) – apie 68,6 mln. gyventojų (2022). Sostinė – Paryžius (2,14 mln. gyventojų Paryžiaus departamente, 2021; Paryžiaus aglomeracijoje apie 11-12 mln. gyventojų). Prancūzija suskirstyta į 13 administracinių regionų (jie apima 96 departamentus).

Prancūzijos vėliava

Prancūzijai priklauso 5 užjūrio regionai, apimantys 5 užjūrio departamentus (juridiškai lygiaverčiai 13 Prancūzijos regionų ir 96 departamentams), 6 užjūrio valdos (Collectivité d'outre-mer) ir 1 užjūrio teritorija (Territoire d'outre-mer) – Prancūzijos Pietų ir Antarktikos sritys. Prancūzijos Pietų ir Antarktikos srityse nėra nuolatinių gyventojų; didžiausi joms priskiriami salynai – Kergueleno salos ir Crozet salos.

3

Prancūzijos žemėlapis

2271

1

2

4

Prancūzijos gamta

Prancūzijos gyventojai

Prancūzijos konstitucinė santvarka

Prancūzijos partijos ir profsąjungos

Prancūzijos ginkluotosios pajėgos

Prancūzijos ūkis

Prancūzijos istorija

Prancūzijos santykiai su Lietuva

Prancūzijos švietimas

Prancūzijos literatūra

Prancūzijos architektūra

Prancūzijos dailė

Prancūzijos muzika

Prancūzijos choreografija

Prancūzijos teatras

Prancūzijos kinas

Prancūzijos žiniasklaida

Prancūzijos lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką