priimančiosios šalies parama

primančiosios šaliẽs paramà, NATO karyboje – civilinė ir karinė pagalba, kurią taikos metu ar krizės atvejais suteikia priimančioji šalis sąjungininkų pajėgoms, atvykstančioms ir veikiančioms priimančiosios šalies teritorijoje arba vykstančioms tranzitu per šalį. Kasmet Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vykstančiose pratybose Baltijos šeimininkas Lietuvos kariai ir civiliai tobulina veiksmų koordinavimą vykdant priimančiosios šalies paramos teikimo operacijas.

Paramos tikslas – užtikrinti greitą ir sklandų atvykstančių pajėgų priėmimą bei jų dislokavimą. Atvykstančioms pajėgoms yra suteikiama galimybė naudotis civiline ir karine infrastruktūra, ryšių ir informacinių technologijų, apgyvendinimo ir maitinimo, medicinos ir kitomis paslaugomis. Vyriausybės pavedimu valstybės, savivaldybių institucijos ir įstaigos pagal savo kompetenciją vykdo priimančiosios šalies paramai teikti reikalingas funkcijas.

Pasirengimą teikti priimančiosios šalies paramą sudaro seminarai ir pratybos. Civilinių institucijų atstovams yra organizuojami seminarai, kuriuose suteikiama žinių apie mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos sistemą, teisinius pagrindus, mobilizacijos sistemoje dalyvaujančių subjektų vaidmenį ir funkcijas. Per pratybas įgyjama bendro darbo patirties, įvertinama infrastruktūra, civiliniai ir kariniai paramos teikimo pajėgumai ir galimybės, paramos teikimo procedūros; ši patirtis naudojama tolesniam priimančiosios šalies paramos teisiniam reglamentavimui tobulinti, civilinių ir karinių institucijų sąveikai gerinti.

Lietuva – priimančioji šalis

Lietuva, kaip ir kitos NATO valstybės, turi būti pasirengusi priimti Aljanso pajėgas, paruošti visą šalies infrastruktūrą – geležinkelius, jūrų, oro uostus, kelius ir kita, t. p. paruošti šalies piliečius, kad jie žinotų savo atsakomybę ir pareigas valstybei rengiantis ir vykdant mobilizaciją bei teikiant priimančiosios šalies paramą (Lietuva ir NATO). Pagrindinis NATO priimančiosios šalies įsipareigojimas, kurį reglamentuoja šios organizacijos teisės aktai, yra tai, kad priimančiosios šalies paramą teikia ne tik kariuomenė, bet ir visa valstybė.

iš Zoknių bazės pakilę NATO oro policijos naikintuvai (Šiauliai)

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką