pritrynimas
išorinio cilindrinio paviršiaus pritrynimo schema: a – vienu trintuvu, b – tarp dviejų trintuvų; 1 – detalė, 2 – trintuvas
pritrynmas, baigiamasis metalinių detalių apdirbimas jų vidinį (dažniausiai skylių) ir išorinį paviršių gludinant abrazyviniu įrankiu – trintuvu. Trinama abrazyvinių grūdelių, rišamosios medžiagos ir reaktyviųjų cheminių medžiagų mišiniu, užtepamu ant trintuvo (gali būti įspaustas į jo paviršių); trinama ir detalę panardinus į abrazyvinę suspensiją (gali būti tiekiama į apdirbimo zoną). Trintuvas spaudžiamas prie detalės arba detalė prie jo; vienas kito atžvilgiu juda nesikartojančia trajektorija. Trinant nuimamas labai mažas metalo sluoksnis, gaunamas glotnesnis ir tikslesnis paviršius (t. p. tikslesni skylės matmenys). Pritrinama rankiniu būdu arba vidinio ir išorinio pritrynimo staklėse įtvirtintais diskiniais arba žiediniais trintuvais. Dažniausiai naudojamos vertikaliosios išorinio pritrynimo staklės su 1 arba 2 sukamais diskiniais trintuvais, tarp kurių ekscentriškai svyruojančiame separatoriuje tvirtinamos apdirbamos detalės.
Pritrinami pjovimo įrankiai, matavimo kalibrai, stūmoklių pirštai, t. p. poroje dirbančios detalės (pvz., vožtuvas ir jo lizdas). Lietuvoje vertikaliosios tiksliojo pritrynimo staklės buvo gaminamos 1963–90 Kauno Neries gamykloje.