Teresitė Regina, vienuolinis vardas Edita 1958 05 20Labūnai (Kelmės rj.), Lietuvos pasipriešinimo sovietiniam okupaciniam režimui dalyvė, katalikų vienuolė.

1976 baigė Kelmės vidurinę mokyklą, 1975 įstojo į pogrindinį vienuolyną, 1977 perėjo į Eucharistinio Jėzaus seserų kongregaciją. Gyvendama Šlavantuose (Lazdijų rajonas) bendravo su kunigu J. Zdebskiu, rengė vaikus Pirmajai komunijai, vaikams ir jaunimui organizavo religinius ir tautinius renginius, Vasario 16 minėjimus. Įsitraukė į Eucharistijos bičiulių veiklą. Nuo 1980 vargonininkavo Sasnavoje, 1983 Žalpiuose, nuo 1984 Žarėnuose (Telšių rjajonas); mokė vaikus katekizmo, organizavo Eucharistijos bičiulių susirinkimus, piligrimines keliones iš Tytuvėnų į Šiluvą, religines ir tautines šventes, rinko informaciją Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikai, parašus po tikinčiųjų pareiškimais ir protestais. Buvo ne kartą sulaikyta, darytos kratos, tardyta, verčiama bendradarbiauti su KGB.

Regina Teresiūtė

1981–83 Viduklėje buvo kunigo A. Svarinsko pagrindinė pagalbininkė: gabeno Tikinčiųjų teisėms ginti katalikų komiteto, Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos dokumentus, pareiškimus su surinktais parašais. Atsisakė liudyti A. Svarinsko byloje. Su kunigais lankė SSRS kariuomenėje tarnaujančius Lietuvos jaunuolius, politinius kalinius, tremtinius, vežė jiems maistą, vaistus, šiltus drabužius.

Apie 30 m. rinko žmonių tikėjimą liudijančius daiktus, surengė apie 20 sakralinių parodų, tarp jų Krikščionybė 2000, Barbarai bijo lietuviško žodžio, O angele man skirtas. Nuo 2005 gyvena Šiluvoje, Žaiginio pagrindinės mokyklos tikybos mokytoja ir parapijos katechetė.

Vyčio Kryžiaus ordino Riterio kryžius (2013).

2605

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką