Rėkùčių pilkapýnai, trys pilkapynai Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje, ties Rėkučių kaimu (Pakretuonės seniūnija). Rėkučių pilkapynai datuojami pirmo tūkstantmečio antra puse–antro tūkstantmečio pradžia. Radiniai saugomi Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Rėkučių‑Pakretuonės pilkapynas

Rėkučių‑Pakretuonės pilkapynas yra apie 1 km į vakarus nuo kaimo, 0,15 km į šiaurės rytus nuo Pakretuonės geležinkelio stotelės. Išliko 23 pilkapiai. Sampilai 6–12 m skersmens, 0,3–1 m aukščio. Dalį pilkapių suniokiojo kapų plėšikai, gyventojų ūkinė veikla. Mirusieji laidoti sudeginti. 1992 Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspedicija (vadovas A. Girininkas) ištyrė 1 ardomą pilkapį, rado 3 kapus. Radiniai: ginklai (ietigaliai, kovos kirvis), darbo įrankiai (peiliai), aprangos detalės (sagtys).

Rėkučių‑Pavajuonio pilkapynas

Rėkučių‑Pavajuonio pilkapynas yra 1,2 km į šiaurės vakarus nuo kaimo, apie 1,5 km į šiaurės rytus nuo Pakretuonės geležinkelio stotelės, 200 m į šiaurės rytus nuo Ravoko upelio. Pilkapyne buvo 74, išliko 2 pilkapiai. Sampilai 8–10 m skersmens, 0,5–1,2 m aukščio. Mirusieji laidoti nedeginti. Pilkapius 1994–96 tyrė Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspedicija (vadovas V. Semėnas). Rasti 3 kapai, iš jų vienas – žirgo ir žmogaus. Įkapės: papuošalai (žiedas, karoliai, antkaklės, kabutis, tūtelė, sidabrinė apyrankė, žiedai, segė), darbo įrankiai (yla).

Rėkučių‑Paversmio pilkapynas

Rėkučių‑Paversmio pilkapynas yra apie 1 km į šiaurės vakarus nuo kaimo, 0,5 km į šiaurės rytus nuo Pakretuonės geležinkelio stotelės. Išliko 16 pilkapių, Sampilai 5–16 m skersmens, 1–1,3 m aukščio. Dalį pilkapių suniokiojo kapų plėšikai, gyventojų ūkinė veikla. Mirusieji laidoti sudeginti. 1993 ir 1995 Lietuvos nacionalinio muziejaus ekspedicija (vadovas V. Semėnas) ištyrė 3 pilkapius, rado 2 kapus. Įkapės: darbo įrankiai (yla), papuošalai (sulenkta tūtelė, įvija).

Rėkučių-Pakretuonės pilkapynas; Rėkučių-Pavajuonio pilkapynas; Rėkučių-Paversmio pilkapynas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką