„RIA Novosti“ (Rossijskoe agentstvo meždunarodnoj informacii „RIA Novosti“), Rusijos valstybinė naujienų agentūra. Viena didžiausių Rusijoje.

Veikla

Renka ir žiniasklaidos priemonėms bei kitiems klientams teikia žinias iš Rusijos ir Nepriklausomų Valstybių Sandraugos šalių, privalomai informuoja apie šalies vyriausybės, Valstybės Dūmos, žinybų ir visuomenės organizacijų veiklą. Žinias perduoda rusų, anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, serbų, kinų, japonų, arabų ir persų kalbomis.

Struktūra

Centrinė būstinė Maskvoje. Turi platų atstovybių ir korespondentų punktų tinklą šalies viduje ir 40 užsienio šalių, didžiausią Rusijoje fotografijos tarnybą (1 mln. nuotraukų bankas).

Istorija

SSRS–Vokietijos karo pradžioje 1941 06 24 buvo įsteigtas Sovietinis informacijos biuras (Sovinformbiuro). 1961 jis pertvarkytas į Spaudos naujienų agentūrą (Agentstvo pečati „Novosti“, APN) su plačiu atstovybių tinklu užsienyje, neretai naudotu kaip priedanga karinei ir KGB žvalgybai. 1990 APN pagrindu įsteigta Informacijos agentūra Novosti (Informacionnoe agentstvo „Novosti“, IAN), turėjusi atstovybes 120 šalių, leidusi 13 iliustruotų žurnalų ir laikraščių. 1991 reorganizuota į Rusijos informacijos agentūrą Novosti, 1998 – į Rusijos informacijos agentūrą Vesti (Rossijskoe informacionnoe agentstvo „Vesti“, RIA Vesti), nuo 2004 – Federalinė valstybinė unitarinė įmonė Rusijos tarptautinės informacijos agentūra RIA Novosti (Federalnoje gosudarstvennoje unitarnoe predprijatie Rossijskoe agentstvo meždunarodnoj informacii „RIA Novosti“).

1114

„Novosti“

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką