Ròmulas Augùstulas (Romulus Augustulus), tikr. Flãvijus Ròmulas Augùstas (Flavius Romulus Augustus) 461 ar 463 po 476, paskutinis Vakarų Romos imperijos imperatorius (475–476). Faktiškai buvo uzurpatorius, kurio teisėtu valdovu nepripažino Rytų Romos imperatorius Zenonas.

Romulo Augustulo tėvas Flavijus Orestas buvo hunų genčių vado Atilos sekretorius. Po Atilos mirties (453) Flavijus Orestas tarnavo romėnams; padėjo Julijui Nepotui tapti Vakarų Romos imperijos imperatoriumi. Už pagalbą Flavijus Orestas buvo paskirtas patricijumi, gavo senatoriaus ir vyriausiojo karvedžio pareigas.

475 Flavijus Orestas sukėlė maištą, užėmė Ravenną ir imperatoriumi karūnavo savo sūnų. Flavijų Orestą rėmę vieno romėnų kariuomenės germanų būrio kariai, vadovaujami Odoakro, pareikalavo atlyginimo – 1/3 Italijos žemių. Flavijui Orestui nesutikus, jis buvo nužudytas, iš Romulo Augustulo 09 04 atimtos imperatoriaus regalijos, jis priverstas atsisakyti sosto ir ištremtas į vilą šalia Neapolio.

Odoakrą jo kariuomenė paskelbė Italijos valdovu. Romulo Augustulo nušalinimas ir Odoakro įsitvirtinimas valdžioje žymi Vakarų Romos imperijos žlugimą.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką