RSS logotipas

RSS (angl. Really Simple Syndication – tikrai paprastas surinkimas), speciali technologija, skirta iš įvairių interneto šaltinių (naujienų ir specializuotų tinklalapių, tinklaraščių) surinkti ir susisteminti naujausią informaciją. RSS leidžia sekti svetainių naujienas be kasdieninio apsilankymo jose. Interneto svetainės teikiama informacija yra vadinama RSS srautu arba RSS kanalu. Viena svetainė gali turėti keletą RSS kanalų pagal joje skelbiamas temas. RSS informacijai surinkti ir peržiūrėti naudojamos specialios programos – RSS skaityklės, pvz., RSS Reader, FeedDemon ir kitos, kurias reikia atsisiųsti ir įdiegti kompiuteryje arba telefone. T. p. yra ir RSS skaityklių, veikiančių kaip internetinė paslauga – jos veikia nutolusiame serveryje, prie jų galima prisijungti iš bet kurio kompiuterio naudojant savo interneto naršyklę ir ten rasti savo RSS prenumeratas, pvz., Feedly, Feeder. Darbas su RSS skaitykle panašus į darbą su elektroninio pašto programa. Visų RSS skaityklių darbo principas yra panašus: vartotojas įveda RSS srauto adresą, ir skaityklė periodiškai atsiunčia naujausius straipsnius į jo kompiuterį. Gaunama informacija gali būti grupuojama į kategorijas, perskaitytos ar nedominančios žinutės – paslepiamios ar ištrinamos.

Kai kurios interneto naršyklės, pvz., Firefox, Internet Explorer, elektroninio pašto programos, pvz., Mozilla Thunderbird, pačios gali rinkti ir atvaizduoti RSS informaciją.

Vartotojui norint rinkti informaciją, reikia užsiprenumeruoti jį dominančios svetainės RSS kanalą (srautą). Tam tereikia pasirinkti norimą RSS srautų peržiūros programą (angl. RSS feed reader, RSS Reader) ir užsiprenumeruoti vartotoją dominančių interneto svetainių RSS srautus (angl. feeds). Svetainė turi teikti RSS srautų paslaugą (pvz., www.lrt.lt puslapio apačioje esantis mygtukas RSS), tik tada galima prenumeruoti jos RSS srautą. Užsiprenumeruotoje svetainėje paskelbta naujiena ar straipsnis iš karto pasirodo vartotojo RSS peržiūros programoje – nurodomas straipsnio pavadinimas, jo trumpas aprašymas, nuoroda į straipsnį internete bei paskelbimo data. Jeigu informacija sudomina ir vartotojas pageidauja sužinoti daugiau, paspaudžiama nuoroda ir naršyklėje atverčiamas visas straipsnis.

2727

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką