Rusija žemėlapyje

Rùsija (Россия, Rossija), Rùsijos Federãcija (Rossijskaja Federacija), valstybė Rytų Europoje ir Šiaurės Azijoje. Šiaurėje prieina prie Arkties, rytuose – prie Ramiojo, šiaurės vakaruose ir pietvakariuose – prie Atlanto vandenyno vidinių jūrų. Šiaurės vakaruose ribojasi su Norvegija, Suomija, vakaruose – su Estija, Latvija, Baltarusija, pietvakariuose – su Ukraina, pietuose – su Gruzija, Azerbaidžanu, Kazachija, pietryčiuose – su Kinija, Mongolija, Korėjos Liaudies Demokratine Respublika; su pagrindine Rusijos teritorija nesusisiekianti Kaliningrado sritis ribojasi su Lietuva ir Lenkija. Šiaurės rytuose Rusiją nuo Jungtinių Amerikos Valstijų skiria Beringo sąsiauris, pietryčiuose nuo Japonijos – Ochotsko jūra.

Rusijos herbas

Rusijai dar priklauso Baikonuro kosmodromas ir miestas Kazachijoje (išnuomotas iki 2050), 3 gyvenvietės (Barencburgas, Piramidė, Grumantas) Špicbergeno salyne (Norvegija), Rusijos karinio jūrų laivyno bazė Juodojoje jūroje Sevastopolyje (Ukraina) išnuomota iki 2024; 2014 Rusija aneksavo Sevastopolį (ir visą Krymą), paskelbė denonsuojanti susitarimus dėl karinės bazės nuomos. Sausumos sienų ilgis 22 125,3 km. Rusijos plotas 17 098 242 km2 (11,46 % pasaulio sausumos ploto); didžiausia pasaulio valstybė. 142,3 mln. gyventojų (2021). Sostinė – Maskva (10,3 mln. gyventojų, 2020 aglomeracijoje apie 14,7 mln. gyventojų).

Rusijos vėliava

Rusija suskirstyta į 83 administracinius vienetus (21 respubliką, 9 kraštus, 46 sritis, 1 autonominę sritį, 2 federalinius miestus, 4 autonomines apygardas; lentelė, žemėlapis). Yra 45 miestai, turintys ypatingą režimą; juose yra svarbių karinių ir karo pramonės objektų. Dar Rusija suskirstyta į 8 federalines apygardas (Centro, Šiaurės Vakarų, Pietų, Šiaurės Kaukazo, Pavolgio, Uralo, Sibiro, Tolimųjų Rytų), neturinčias administracinio vieneto statuso.

2

Rusijos žemėlapis

Rusijos administracinis suskirstymas

1

3061

Rusijos gamta

Rusijos gyventojai

Rusijos konstitucinė santvarka

Rusijos partijos ir profsąjungos

Rusijos ginkluotosios pajėgos

Rusijos ūkis

Rusijos istorija

Rusijos santykiai su Lietuva

Rusijos švietimas

Rusijos literatūra

Rusijos architektūra

Rusijos dailė

Rusijos muzika

Rusijos choreografija

Rusijos teatras

Rusijos kinas

Rusijos žiniasklaida

Rusijos lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką