Rytų Karibų centrinis bankas

Ryt Karbų centrnis bánkas, (Eastern Caribbean Central Bank), Rytų Karibų valstybių organizacijai (įkurta 1981) priklausančių šalių ir valdų (išskyrus Didžiosios Britanijos Mergelių salas, Gvadelupą ir Martiniką) regioninis centrinis bankas. Būstinė Bastere (Sent Kitsas ir Nevis).

Veikla

Rytų Karibų centrinis bankas atsako už Rytų Karibų organizacijai (Organisation of Eastern Caribbean States, OECS), priklausančių 8 šalių ir valdų (Angilijos, Antigvos ir Barbudos, Dominikos, Grenados, Montserato, Sent Kitso ir Nevio, Sent Lusijos, Sent Vinsento ir Grenadinų) bendrą pinigų ir kredito politiką, finansinį stabilumą, bankų sistemą, leidžia bendrą piniginį vienetą Rytų Karibų dolerį (įvestas 1965), saugo bendras valiutos atsargas. Rytų Karibų centriniam bankui vadovauja Pinigų taryba (sudaro 8 nariai: po vieną ministrą iš kiekvienos šalies ir valdos) ir Direktorių valdyba (sudaro 10 narių: valdytojas, valdytojo pavaduotojas ir po vieną atstovą iš kiekvienos šalies ir valdos).

Rytų Karibų centrinio banko būstinė Sent Kitso ir Nevio sostinėje Bastere

Istorija

Rytų Karibų bankas įkurtas 1983 10 01. Pakeitė Rytų Karibų valiutų instituciją (Eastern Caribbean Currency Authority, ECCA, įkurta 1965).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką