San Páulo istòrija. Iki 16 a. vidurio dabartinio San Paulo vietoje buvo nedidelė indėnų gyvenvietė. Miesto pradžia – 1554 01 25 (šv. Pauliaus atsivertimo dieną) įkurta jėzuitų misija São Paulo dos Campos de Piratininga. 1681 misionierių gyvenvietė tapo São Vicentės kapitonijos, kuri 1709 pavadinta San Paulo vardu, administraciniu centru.

17 a. iš čia buvo rengiamos bandeiros, čia prekiauta vergais, brangiaisiais metalais ir brangakmeniais. 1711 San Paulas gavo miesto teises. Nuo 1815 San Paulo provincijos (nuo 1889 valstijos) sostinė. 1822 09 07 San Paule paskelbta Brazilijos nepriklausomybė. 19 a. San Paulo klestėjimą lėmė prekių, ypač kavos, eksportas per greta esantį Santoso uostą (1867 iki jo nutiesta geležinkelio linija).

Nuo 19 a. pabaigos į San Paulą atvyko daugybė imigrantų iš Portugalijos, Ispanijos, Italijos, kitų Europos, t. p. Azijos (Japonijos, Sirijos, Libano) šalių. 20 a. pradžioje kūrėsi naujos tekstilės, avalynės ir kitų pramonės šakų įmonės, naudojančios vietos žaliavas.

Po II pasaulinio karo pramonės ir prekybos raida buvo dar spartesnė, San Paulas tapo ir svarbiu finansų ir kultūros centru. Nuo 8 dešimtmečio pradžios yra didžiausias Brazilijos ir vienas didžiausių pasaulio miestų.

-San Paulas

San Paulas

San Paulo architektūra

San Paulo lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką