Seattle (Siãtlas, Siètlas), miestas Jungtinių Amerikos Valstijų šiaurės vakaruose, Vašingtono valstijoje, tarp Puget Soundo įlankos ir Vašingtono ežero.

Seattle

745 000 gyventojų (2018). 15 209 km2 ploto Seattle’o–Tacomos–Bellevue metropolinėje statistinėje teritorijoje 3,94 mln. gyventojų (2018).

Prekybos (Seattleʼui priklauso 80 km Puget Soundo įlankos pakrantės), žvejybos ir keleivių uostas. Geležinkeliai ir plentai į Portlandą, Salt Lake City, Spokane’ą, Vancouverį (Kanada).

Seattle’o–Tacomos tarptautinis oro uostas. Laivų statyba ir remontas. Aviacijos ir kosmoso pramonė (bendrovės Boeing įmonės Everette ir Rentone). Seattle 1916–2001 veikė bendrovės Boeing būstinė; 2001 perkelta į Čikagą.

Maisto, chemijos, medienos apdirbimo, biotechnologijų pramonė, kompiuterinės įrangos (Microsoft bendrovė), mašinų gamyba. Turizmas. Vašingtono (įkurtas 1861), Seattle’o Ramiojo vandenyno (1891), Seattle’o (1891) universitetai ir kitos aukštosios mokyklos. Biomedicinos, okeanografijos, elektronikos mokslinių tyrimų institutai.

Vaikų, istorijos ir pramonės, dailės, Jungtinių Amerikos Valstijų šiaurės vakarų legendų ir mokslo, skraidymo ir kiti muziejai. Operos, baleto, vaikų ir kiti teatrai. Meno galerijos. Simfoninis orkestras.

Kasmetiniai tarptautiniai kino, folkloro ir kiti festivaliai. Botanikos, zoologijos sodai. Akvariumas. Netoli Seattleʼo yra Mount Bakerio-Snoqualmie nacionalinis miškas. Prie Seattleʼo yra karinio jūrų laivyno oro bazių. Seattleʼas pradėjo kurtis 1851; miesto teisės nuo 1869.

Seattleʼo architektūra

Seattleʼo lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką