Sasnáuskas Skirmantas 1961 04 27Vilnius, lietuvių džiazo trombonininkas, vokalistas, kompozitorius, pedagogas. Vienas Lietuvos etnodžiazo kūrėjų; groja ir senaisiais lietuvių liaudies instrumentais: kanklėmis, lumzdeliu, ožragiu, dūdmaišiu.

Išsilavinimas ir muzikinė veikla

Skirmantas Sasnauskas

1986 baigė Lietuvos konservatoriją (trombono klasę). Studijuodamas pradėjo groti džiazą V. Čekasino bigbende ir su savo įkurtu trio, t. p. domėjosi liaudies muzika, muzikavo su folkloro kolektyvais Intakas, Vydraga, Ūla. 1986 subūrė džiazo kvartetą, kuris išradingai naudojo lietuvių folkloro elementus ir tembrus (1990 kvartetas pripažintas geriausiu Lietuvos džiazo ansambliu, 1992 už projektą Laumių sakmės su folkloro ansambliu Vydraga pelnė Birštono festivalio Didįjį prizą).

S. Sasnauskas groja ir eksperimentinį džiazą: 1992–94 grojo su estų avangardinės muzikos kvintetu Tunnetusksus, muzikavo J. Milašiaus projektuose. Groja V. Tarasovo The Lithuanian Art Orchestra (nuo 1991), ansamblyje Ex tempore (nuo 1994), Lietuvos radijo ir televizijos bigbende (nuo 1995), D. Praspaliauskio diksilende (nuo 1996). 2008–11 Kauno bigbendo meno vadovas ir dirigentas, nuo 2011 Šiaulių bigbendo vadovas. Nuo 2000 dėsto Vilniaus kolegijoje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje; docentas (2008).

S. Sasnauskas bendradarbiavo su žymiais Lietuvos džiazo muzikantais: V. Labučiu, P. Vyšniausku, L.Šinkarenko, D. Pulausku, t. p. su chorais Ažuoliukas, Jauna muzika, Brevis, Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Muzikavo su Lietuvos ir užsienio šalių popmuzikos kūrėjais bei atlikėjais: S. Povilaičiu, Č. Gabaliu, R. Čivilyte, R. Paulsu, L. Vaikule, V. Leontjevu, grupėmis Antis, Naktinės personos, Bix.

Su įvairiais kolektyvais grojo buvusios SSRS, Baltijos šalių džiazo festivaliuose, koncertavo Bulgarijoje, Suomijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Meksikoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Vietname.

Kūryba

S. Sasnauskas reiškiasi kaip kompozitorius: kuria džiazo kompozicijas (3 jų įtrauktos į lietuviškų džiazo temų rinkinį Nuo bliuzo iki džiazo 2013), muziką kinui, baletams, dramos teatro, šokio spektakliams (už muziką šokio spektakliui Nuskendęs slėnis, choreografas V. Jankauskas, Auksinis scenos kryžius 2004).

Apdovanojimai

Apdovanotas festivalio Vilnius Jazz prizu Už nuopelnus Lietuvos džiazo kultūrai (2007).

2785

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką