tãjai kònai, tãjai nònai, siamiẽčiai, Azijos tauta. Gyvena Tailande, jo pagrindiniai gyventojai. 21 a. pradžioje iš viso buvo apie 64 mln. tajų konų. Kaba tajų kalba. Tikintieji budistai, yra animistų (dvasių-globėjų, asmeninių dvasių-kvanų, gamtos šeimininkų-phi kultai).

Gyvensena

Gyvenvietės įkurtos upių pakrantėse. Tradicinis būstas – karkasinis medinis ir bambukinis namas. Nuo 19 a. paplitę plaukiojantys namai – pagrindinis amatininkų ir pirklių būstas. Svarbiausi verslai – žemdirbystė, gyvulininkystė, paukštininkystė, žvejyba, amatai (pynimas, medžio raižyba, šilko audimas, puodininkystė), laivų statyba. Tajų konų tradicinių drabužių pagrindas – nesusiūtos audinio dalys – panuntas ir pasintas, dėvimi vietoj kelnių ir sijono. Tradiciniai valgiai gaminami iš ryžių, žuvies, krevečių, mėsos. Kaimo bendruomenę sudaro keliolika giminingų grupių. Paplitusi mažoji šeima. Tradicinis vyrų ir moterų lygiateisiškumas.

tajų konų žvejys Raudonųjų Lotosų ežere (netoli Udan Thani)

Istorija

Tajų konų protėviai iš Pietų Kinijos į dabartinį Tailandą pradėjo keltis pirmo tūkstantmečio po Kristaus pradžioje. Jų migracija ypač sustiprėjo 11–12 amžiuje. Jie asimiliavo monus, khmerus, perėmė nemažai jų kultūrinių vertybių. 13–15 a. gyvavo tajų konų Menamo upės slėnyje įkurta Sukhothajaus valstybė. Iki 14 a. susikūrė tajų konų tauta, jos telkimasis baigėsi 14 a. įkūrus Siamo valstybę.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką