Dobrovòlskis Tomas 1966 12 28Vilnius 2015 01 06Vilnius, lietuvių džiazo perkusininkas, kompozitorius, multiinstrumentininkas. Lietuvos džiazo federacijos atkūrimo vienas iniciatorių (2007), jos nuostatų kūrėjas.

Išsilavinimas ir profesinė veikla

Baigęs J. Tallat Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą (mušamųjų specialybę), kurį laiką studijavo Klaipėdos universiteto Menų fakultete. Vėliau dirbo reklamos srityje (reklamos redaktorius Baltijos televizijoje), buvo Lietuvos televizijos komercijos direktorius. Dėstė Vilniaus kolegijoje, dirbo menų studijoje Terra Bella, kūrybinėse dirbtuvėse Artoteka (nuo 2010). Tragiškai žuvo.

Atlikėjo veikla

Tomas Dobrovolskis

Džiaze debiutavo 9 dešimtmečio pabaigoje, grojo mušamaisiais grupėje Nieko baisaus, su ja koncertavo Lietuvos, Estijos, Rusijos, Lenkijos, Latvijos džiazo ir roko festivaliuose. Muzikavo su D. Naujokaičiu, E. Kanevičiumi, V. Labučiu, A. Anusausku, L. Mockūnu, N. Malūnavičiūte, kitais. Sukūręs ir įvaldęs perkusinį instrumentą – vadinamąjį varinį gaublį, 10 dešimtmetyje grįžo į muzikinę veiklą kaip perkusininkas ir multiinstrumentininkas; kūrė ir inicijavo akademinės, eksperimentinės, improvizacinės, džiazo ir world muzikos, t. p. šokio, teatro, televizijos ir kino projektus. Nuo 1995 rengė solo projektus, ryškiausi: tęstinis Varinis gaublys (2006, 2007), AXIS. The Brass Globe (2008), elektroakustinis Dienpinigiai (2010). Inicijavo ir dalyvavo eksperimentinės improvizacinės muzikos projektuose (FIXTRIX. The Inner Trip, su Andre Pabarčiūte, 2006–07; Exlex Duo, su N. Malūnavičiūte, 2006; Exlex Trio, su N. Malūnavičiūte ir V. Labučiu, nuo 2010). 2005–06 buvo improvizacinio folkloro grupės Ženklas X narys. Grojo world muziką projekte Folkex.lt (su Sauliumi Petreikiu, 2010). Buvo džiazo grupių Soul Moustache (2013), Leobard Grey (2014) perkusininkas.

Grojo tarptautiniuose projektuose, tarp jų – Sainkho & The New Art Trio (su dainininke Sainkho Namtchylak, Raimondu Sviackevičiumi, A. Pabarčiūte), Drumatrix Beat (su Kimo Arbu, Martynu Musanyaaka Defu, Bernardu Janausku; abu 2006), Solo Duo (su japonų perkusininke Satoko Aoki, 2008). Bendradarbiavo su akademinės muzikos kūrėjais ir atlikėjais (Intervencija į klasiką, su V. Čekasinu, P. Geniušu, 2006), ansambliu Vilniaus mušamieji, populiariosios muzikos atlikėjais (Jurga Šeduikyte, Hokshila, DJ Green).

Bendradarbiavo su teatro ir šokio kūrėjais (šokio teatru Aura, Psilikono teatru).

Kūryba

T. Dobrovolskis, sukūręs vadinamąjį varinį gaublį, sukūrė ir specialią grojimo juo techniką, skiemenuotę ir muzikinį raštą. Diskografija: albumai Duetai (su A. Pabarčiūte, E. Kanevičiumi, 2005), Take (su Ženklo grupe, 2006), solo albumai Varinis Gaublys (2005), Dienpinigiai / Travel Expenses (2010), Yanun Adid (2012).

Tomas Dobrovolskis

Apdovanojimai

Lietuvos ir Šiaurės šalių ture Loop Station World Championship 2 nugalėjo efektų pedalais grojančių atlikėjų konkurse.

2785

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką