Vakarų Afrikos ekonominė ir pinigų sąjunga

Vakar Ãfrikos ekonòminė ir pinig sjunga (anglų kalba West African Economic and Monetary Union, prancūzų kalba Union économique et monétaire ouest‑africaine), regioninė muitų ir valiutos sąjunga. Būstinė Dakare.

Sąjungą 1994 Dakaro sutartimi įkūrė Beninas, Burkina Fasas, Dramblio Kaulo Krantas, Malis, Nigeris, Senegalas ir Togas. 1997 prisijungė Bisau Gvinėja.

Tikslas – valstybių, priklausančių Afrikos finansinei sandraugai ir turinčių bendrą valiutą (frankas), ekonominė integracija, konkurencingumo didinimas, rinkų liberalizavimas, teisės aktų derinimas ir gerinimas, fiskalinės ir makroekonominės politikos tobulinimas, bendros rinkos kūrimas, įvairių sričių politikos koordinavimas.

Vakarų Afrikos ekonominės ir pinigų sąjungos Vakarų Afrikos valstybių centrinio banko Malio skyriaus būstinė Bamake

Valdymo institucijos: Vakarų Afrikos ekonominės ir pinigų sąjungos komisija (vadovauja prezidentas, yra 7 komisarai), Ministrų taryba, Valstybių vadovų ir vyriausybių konferencija, Tarpparlamentinis komitetas (Bamake), Teisingumo teismas ir Audito rūmai (Uagadugu).

Vakarų Afrikos ekonominė ir pinigų sąjunga sukūrė muitų sąjungą ir įvedė bendruosius muitų tarifus. Dakare veikia sąjungai priklausančių šalių Vakarų Afrikos valstybių centrinis bankas, Lomėje – Vakarų Afrikos plėtros bankai.

Visos Vakarų Afrikos ekonominės ir pinigų sąjungos šalys narės yra ir Vakarų Afrikos valstybių ekonominės bendrijos narės.

WAEMU; UEMOA

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką