Váldo Adakaus prèmija, Lietuvos Respublikos prezidento V. Adamkaus vardinė premija, skiriama už visuomenės dėmesio bei pagarbos vertus pasiekimus ir pastangas apsaugoti bei atkurti gamtinę aplinką Lietuvoje ir kaimynystėje, t. p. užtikrinti išteklių tvarumą. Įsteigta 1992. Premija buvo skiriama 1992–2005.

2020 Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kartu su Danos Gedvilienės fondu (Dana Gevila fund) paskelbė apie atnaujintos premijos steigimą. Laureatą renka komitetas, kurį sudaro aplinkosaugos srityje dirbantys mokslininkai, aplinkosaugą nušviečiantys žurnalistai ar apžvalgininkai, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus atstovai. Nominantus premijai teikia Lietuvoje veikiančios institucijos, formalios ar neformalios visuomenės grupės, t. p. lietuvių sambūriai užsienyje. Nominacijos premijai gauti gali būti teikiamos šiose veiklos kategorijose: moksliniai tyrimai ir išradimai, pilietinės veiklos, politikos proceso vadovavimas, verslumo vadovavimas. Premija, kurios dydis 5000 eurų, įteikiama birželio 5-ąją, minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną.

Gervės statulėlė (skulptorius Kęstutis Dovydaitis) teikiama, apdovanojant V. Adamkaus premija

Gervės statulėlė (skulptorius Kęstutis Dovydaitis) teikiama, apdovanojant V. Adamkaus premija

Lietuvos Respublikos prezidentas V. Adamkus įteikia savo vardo apdovanojimą gamtininkui ir režisieriui Mindaugui Survilai už filmą Sengirė (2021, Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodas)

-Adamkaus premija; -V. Adamkaus premija

1

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką