Valladolido universitetas

Valladolido universitetas (isp. Universidad de Valladolid, Valjadoldo universitètas), valstybinis Ispanijos universitetas. Vienas seniausių Europoje ir pasaulyje. Įsikūręs Valladolide, turi filialus Palencijoje, Segovijoje ir Sorijoje.

Struktūra ir veikla

Valladolide veikia universiteto Ekonomikos mokslų ir verslo, Filosofijos ir literatūros, Gamtos mokslų, Medicinos, Prekybos, Slaugos, Švietimo ir darbo bei Teisės fakultetai, Architektūros, Doktorantūros, Kompiuterių inžinerijos ir Pramonės inžinerijos mokyklos, Telekomunikacijų inžinerijos aukštoji technikos mokykla, Palencijoje – Darbo mokslų ir Edukologijos fakultetai, Slaugos mokykla, Žemės ūkio inžinerijos aukštoji technikos mokykla, Segovijoje – Socialinių, teisės ir komunikacijos mokslų bei Edukologijos fakultetai, Kompiuterijos inžinerijos mokykla, Sorijoje – Vertimo ir Sveikatos mokslų fakultetai, Miškininkystės, agronomijos ir bioenergijos pramonės inžinerijos mokykla.

Valladolido universiteto pagrindinis pastatas

Universiteto biblioteką sudaro centrinė biblioteka ir 14 padalinių Palencijoje, Segovijoje ir Sorijoje, saugoma 970 000 leidinių, iš jų – 45 000 vienetų 10 a. manuskriptų ir inkunabulų. Yra Universiteto muziejus (įkurtas 1924).

Apie 30 000 studentų, daugiau kaip 3000 darbuotojų, iš jų – daugiau kaip 2000 dėstytojų (2022).

Istorija

Valladolido universiteto įkūrimo data laikoma 1241, kai į Valladolidą buvo perkeltos studijos iš Palensijos universiteto (įkurtas tarp 1208 ir 1212). Iš pradžių buvo mokoma gramatikos, aritmetikos, truputį lotynų kalbos, Šventojo Rašto. 1346 Romos popiežiaus Klemenso VI chartija patvirtintas universiteto statusas. 1517 priėmus pirmąjį statutą (lotynų kalba) suaktyvėjo universiteto veikla. Veikė Teisės, Medicinos fakultetai, Hipokrato centras. Vėliau universitetas ne kartą buvo pertvarkytas, daugėjo studijų, fakultetų ir mokyklų.

Valladolido universiteto Teisės fakulteto interjeras

2010 universitete studijavo 31 780 studentų, dirbo daugiau kaip 2000 dėstytojų.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką