venesuelietės mergaitės šoka tarptautiniame vaikų festivalyje Stambule (Turkija, 2010)

venesueliẽčiai (ispanų kalba venezolanos), Pietų Amerikos tauta. Gyvena Venesueloje apie 33 mln. žmonių, 2018), Jungtinėse Amerikos Valstijose (apie 0,5 mln.), Kolumbijoje (0,75 mln.), Ispanijoje (0,2 mln.), Portugalijoje (0,1 mln.) ir kitur. Iš viso pasaulyje yra apie 35 mln. venesueliečių. Kaba ispanų kalba. Tikintieji – katalikai, protestantai (anglikonai, reformatai), mormonai.

Gyvensena

Tradiciniai verslai – žemdirbystė, gyvulininkystė, žvejyba, amatai (pynimas, audimas, puodininkystė, odininkystė).

Tradicinis būstas kaimuose – molinis arba mūrinis namas čerpių arba palmių lapų stogu, miestuose vyrauja ispanų kolonijinio stiliaus namai.

Tradiciniai moterų drabužiai – plačios, ilgos suknelės, vyrų – baltos medvilninės kelnės ir marškiniai. Nešiojami sombrerai, avimi sandalai.

Tradicinis maistas: paplotėliai, košės, įvairios sriubos. Gausus folkloras. Tradicinė venesueliečių kultūra susiklostė sumišus ispanų kolonijinei, indėnų ir afrikiečių kultūrai.

Karakaso vargingųjų kvartalas

gyvenvietė Andų papėdėje

Istorija

Venesueliečių tauta susidarė iki 19 amžiaus 2 dešimtmečio iš autochtonų indėnų, ispanų ir jų iš Afrikos atsivežtų juodaodžių vergų. 20 amžiuje jai didelę įtaką darė imigrantai iš Šiaurės Amerikos ir Artimųjų Rytų, taip pat italai, portugalai, vokiečiai, arabai.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką