Verona (Veronà), miestas Italijos šiaurėje, Veneto srityje, Alpių prieškalnėse, abipus Adigės upės (teka į Adrijos jūrą); provincijos centras.

Verona

259 600 gyventojų (2019).

Geležinkeliai ir automobilių magistralės į Milaną, Veneciją, Boloniją, į Innsbrucką (Austrija). Veronos‑Villafrancos tarptautinis oro uostas (į pietvakarius nuo Veronos; 3,64 mln. keleivių, 2019).

Žemės ūkio mašinų, geležinkelio vagonų gamyba, maisto (cukraus, vyno, tabako), chemijos ir farmacijos, popieriaus, poligrafijos, medienos apdirbimo (daugiausia baldų ir degtukų gamyba), tekstilės, odos ir avalynės pramonė, juodoji metalurgija. Dailieji amatai. Intensyviosios žemdirbystės regiono prekybos centras; kasmetinės tarptautinės žemės ūkio ir arklių (nuo 1898), vyno mugės.

Turizmas (vadinamieji Džiuljetos ir Romeo namai, pastatyta 13 a.). Veronos universitetas (įkurtas 1982). Mados ir dizaino institutas. Biblioteca Capitolare (viena seniausių pasaulyje, įkurta ~517), miesto ir kitos bibliotekos.

Žymiausi muziejai: Veronos archeologijos, Lapidario Maffeiano, Castelvecchio, Afrikos, gamtos istorijos, Nicolis (automobilių, technikos), šiuolaikinio meno galerija. Operos ir teatro spektakliai vyksta romėnų amfiteatre (nuo 1913 – kasmetinis operos festivalis). Botanikos, zoologijos sodai.

Veronos architektūra

Veronos istorija

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką