Vilniaus mokytojų institutas

Vlniaus mókytojų institùtas, nepilna aukštoji trimetė pedagoginė mokykla, veikusi 1875–1914.

Rengė šešiamečių miesto mokyklų mokytojus. Buvo priimami įvairių luomų rusų, baltarusių tautybės jaunuoliai ir stačiatikių tikėjimą priėmę lietuviai, baigusieji mokytojų seminarijas, miesto mokyklas ar kitas mokymo įstaigas. Institute daugiau reikšmės buvo teikiama pedagogikos mokymui ir praktikai negu bendrojo lavinimo dalykams. Pedagogikos praktiką moksleiviai atlikdavo prie Vilniaus mokytojų instituto veikiančioje bazinėje miesto mokykloje. 1890 prie Vilniaus mokytojų instituto įsteigta rankų darbų klasė rengė Vilniaus švietimo apygardos rankų darbų mokytojus. 1891 pradėta dėstyti muzika (muzikos raštas, bažnytinės giesmės). Moksleiviams buvo diegiama stačiatikybė, ištikimybė Rusijos imperatoriui.

1875–1900 mokėsi 424 moksleiviai, baigė 354; institute taip pat tobulinosi apskričių mokyklų 27 mokytojai (jie gavo miesto mokytojo vardą).

1914 Vilniaus mokytojų institutas evakuotas į Rusiją ir sujungtas su Samaros mokytojų institutu (dabar Pavolgio valstybinė socialinė ir humanitarinė akademija).

Institute dėstė J. Kračkovskis (iki 1884 direktorius).

-mokytojų institutas

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką