Vokietjos gyvéntojai. Pagal gyventojų skaičių Vokietija – didžiausia Europos Sąjungos valstybė. 92 % gyventojų – vokiečiai. Brandenburgo ir Saksonijos žemėse gyvena tautinė mažuma – lužitėnai (sorbai). Kitos tautinės mažumos: danai (gyvena Šlėzvigo‑Holšteino žemės šiaurinėje dalyje), fryzai (Žemutinės Saksonijos ir Šlėzvigo‑Holšteino žemėse), čigonai (romai). Yra išeivių iš Turkijos, Vakarų Europos, buvusios Jugoslavijos šalių, Graikijos, Lenkijos, buvusios SSRS (daugiausia Rusijos vokiečiai, rusai, žydai), Azijos, Amerikos šalių. Dauguma jų gyvena Vokietijos didžiuosiuose miestuose (Berlyne, Hamburge, Miunchene, Frankfurte prie Maino), Reino‑Ruhro, Reino‑Neckaro aglomeracijose. Valstybinė kalba – vokiečių. Kalbama ir regioninėmis, tautinių mažumų, imigrantų kalbomis. 29 % tikinčiųjų yra katalikai, 27 % evangelikai liuteronai, 4,4 % musulmonų, apie 1,9 % stačiatikių, yra mažos budistų, judėjų, naujųjų religinių judėjimų narių bendruomenės, 36 % netikinčių (2015).

Berlynas

Pirmasis gyventojų surašymas įvyko 1834 Vokietijos muitų sąjungai priklausančioje teritorijoje; iki 1867 buvo surašoma kas 3 metai. Vokietijos imperijoje gyventojai buvo surašyti 1871, kas 5 m. buvo surašomi 1875–1910. Vėlesni surašymai buvo nereguliarūs. 1949–90 į 2 dalis (Vokietijos Demokratinė Respublika ir tuometinę VFR) padalytoje šalyje gyventojų surašymai vyko ne vienu metu. Pirmasis gyventojų surašymas suvienytoje Vokietijoje įvyko 2011. 12,8 % gyventojų yra jaunesni kaip 15 m., 22,9 % – 65 m. ir vyresni (2020). Vyrai sudaro 49,1 % gyventojų, moterys – 50,9 %.

Gyventojų vidutinis tankis 233 žm./km2 (2019). Vokietijos teritorijoje gyventojai pasiskirstę labai netolygiai. Tankiausiai gyvenama Reino slėnyje: Šiaurės Reino‑Vestfalijos žemėje, Ruhro pramonės regione. Tankiai gyvenama didžiųjų miestų aglomeracijose. Rečiausiai gyvenama Meklenburgo‑Pomeranijos žemėje Vokietijos šiaurės rytuose. Susijungus Vokietijai (1990) sustiprėjo gyventojų migracija šalies viduje, daugiausia iš buvusios Vokietijos Demokratinės Respublikos teritorijos į Vokietijos vakarinę dalį. Miesto gyventojų 77,5 % (2020). Ekonomiškai aktyvių gyventojų 45,9 mln. (2017). Bedarbių 3,8 % (2017).

Frankfurtas prie Maino

Rothenburg ob der Tauber

https://s.vle.lt/diagramos/101.html

Vokietijos dirbančių gyventojų pasiskirstymas pagal ekonominės veiklos sritis (2011)

1

2

* tūkstančiui kūdikių

3

* priklauso Reino‑Ruhro aglomeracijai

** priklauso Reino‑Maino aglomeracijai

*** priklauso Reino‑Neckaro aglomeracijai

4

* bendra aglomeracija su Forbachu (Prancūzija)

Vokietija

Vokietijos gamta

Vokietijos konstitucinė santvarka

Vokietijos partijos ir profsąjungos

Vokietijos ginkluotosios pajėgos

Vokietijos ūkis

Vokietijos istorija

Vokietijos santykiai su Lietuva

Vokietijos švietimas

Vokietijos literatūra

Vokietijos architektūra

Vokietijos dailė

Vokietijos muzika

Vokietijos choreografija

Vokietijos teatras

Vokietijos kinas

Vokietijos žiniasklaida

Vokietijos lietuviai

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką