Vòlas (Bolos), miestas Graikijos vidurinės dalies rytuose, Tesalijoje, į pietryčius nuo Larisos, prie Egėjo jūros Pagasitiko įlankos, Piliono (Peliono) kalno papėdėje; Magnisijos administracinio vieneto (iki 2011 nomo) centras.

Volo ir jo apylinkų vaizdas nuo Piliono (Peliono) kalno

86 046 gyventojai (aglomeracijoje 130 094 gyventojai, 2011 surašymo duomenys).

Prekybos, žvejybos ir keleivių uostas; keltai į Šiaurės Sporadų salyno, Lemno, Lesbo, Chijo, Tyros ir kitas Egėjo jūros salas. Geležinkeliai ir plentai į Atėnus, Larisą, Salonikus. Nea Anchialo nacionalinis oro uostas. Hidroplanais susisiekiama su Šiaurės Sporadų salyno salomis, Atėnais, Salonikais. Elektrometalurgija, plieninių konstrukcijų, mašinų gamyba, cemento, tekstilės, maisto pramonė. Turizmas.

Tesalijos universitetas (įkurtas 1984), universiteto biblioteka. Archeologijos, Nacionalinis pramonės istorijos, Tesalijos geležinkelių ir kiti muziejai, dailės galerija. Teatras. Šv. Konstantino ir Šv. Elenos cerkvė (1936).

Istorija

Dabartinio Volo vietoje žmonių gyventa jau septintame tūkstantmetyje prieš Kristų; išlikę senovės miestų Jolko (pasak graikų mitų, Jasono ir kitų argonautų gimtinė), Demetrijo, Pagasų, Sesklo griuvėsiai. Netoli miesto esantis Peliono kalnas graikų mitologijoje minimas kaip kentaurų gimtinė.

Volas įkurtas 1841, priklausė Osmanų imperijai. Iš Volo uosto buvo išvežamos Tesalijoje pagamintos prekės. 1881 tapo Graikijos dalimi, sparčiai augo. 1955 Volas nukentėjo nuo žemės drebėjimo. 2004 mieste vyko XXVIII vasaros olimpinių žaidynių (Atėnuose) futbolo varžybos.

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką