Vsevolodas Dobužinskis

V. Dobužinskis. Scenovaizdžio eskizas I. Šeiniaus komedijai Diplomatai (guašas, tušas, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus)

Dobužnskis Vsevolodas (rus. Vsevolod Dobužinskij), Doboujinsky, Dobujinsky, Dobuzinski 1906 01 31(?)Sankt Peterburgas 1998 08 26Niujorkas, rusų ir lietuvių grafikas, scenografas. M. Dobužinskio sūnus. 1924 Petrograde baigęs gimnaziją su tėvais atvyko į Lietuvą. 1926–30 studijavo Berlyno dekoratyvinio meno mokykloje. 1930–37 Valstybės teatro, 1938–39 Darbo rūmų vaidybos studijos Kaune scenografas; dažnai dirbo su tėvu. Sukūrė H. Ibseno dramos Visuomenės priešas ir I. Šeiniaus komedijos Diplomatai (abu pastatyti 1937, režisierius B. Dauguvietis) scenovaizdžius; būdinga dėmesys scenos erdvei ir veikalo atmosferai, Diplomatų scenovaizdžiams – ir art deco bruožai.Sukūrė žurnalų viršelių, pašto ženklų, etikečių, apipavidalino interjerų (kino t eatrai Forum ir Daina, kavinė Monika, salonas Marginiai, visi Kaune), dalyvavo parodose. 1939 su tėvais persikėlė į Niujorką. 1945–46 Vokietijoje apipavidalino lietuvių išeivių dailės parodų. Jungtinėse Amerikos Valsttijose dirbo dailininku pramonės bendrovėse.

Su broliu Rostislavu ir dailininku J. Klimovu parengė M. Dobužinskio Atsiminimus (išleisti 1976 Niujorke), pats parašė apie jį atsiminimų. Kūrinių turi Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus.

984

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką