Skripkáuskas Vytautas 1927 02 11Klaipėda, lietuvių klarnetininkas, dirigentas.

Biografijos faktai

Vytautas Skripkauskas

Nuo 1945 mokėsi Panevėžio vidurinėje ekonomikos mokykloje, čia subūrė liaudies ansamblį Skudutis. 1948–53 studijavo Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (Mykolo Ženstavičiaus ir Juozo Jasenkos klarneto klasėje). 1948–50 grojo birbyne dainų ir šokių ansamblyje Lietuva. 1953–93 Lietuvos operos ir baleto teatro orkestre grojo klarnetu (orkestro solistas). 1957–61 vadovavo Vilniaus Juozo Tallat Kelpšos aukštesniosios muzikos mokyklos pučiamųjų orkestrui. 1960–87 Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Pučiamųjų instrumentų skyriaus vadovas. Nuo 1966 mokytojavo Vilniaus Žirmūnų vidurinėje mokykloje, kurioje jo iniciatyva groti įvairiais instrumentais išmoko šimtai moksleivių, buvo įkurtas mokinių pučiamųjų orkestras Septima. Su juo dalyvauta ne tik miesto, bet ir Lietuvos moksleivių dainų šventėse, festivaliuose; buvo šių švenčių dirigentas. Su Septima koncertavo Prancūzijoje, Autrijoje, Čekijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Italijoje; išleistos orkestro įrašų plokštelės.

Žaidė futbolą (buvo Lietuvos futbolo rinktinės narys; pelnė Lietuvos futbolo federacijos ordiną Už nuopelnus Lietuvos futbolui 2022), fechtavosi. Iki šiol muzikuoja ir lūpine armonikėle.

Apdovanojimai

Pelnė įvairių apdovanojimų (Šv. Kristoforo statulėlę už švietimo srities laimėjimus ir nuopelnus Vilniui, 1999, LDK Gedimino ordino medalį, 2008). V. Skripkausko vadovaujamas orkestras Septima apdovanotas Lietuvos nacionalinio kultūros centro apdovanojimu Aukso paukštė kaip Ryškiausia meninė žvaigždė (1999) ir Už nuopelnus tautinei kultūrai (2015). LDK Gedimino ordino Karininko kryžius (2022).

Apie V. Skripkauską išleista knyga Maestro pamoka, arba Gyvasis kultūros metraštis (2007, parengė Romas Gurklys).

90

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką