Whartono mokykla (Vòrtono mokyklà), Jungtinių Amerikos Valstijų verslo mokykla, seniausia ir viena geriausių verslo aukštųjų mokyklų pasaulyje. Privati, priklauso Pensilvanijos universitetui. Yra Filadelfijoje, filialas San Francisco.

Struktūra ir veikla

Whartono mokyklos pastatas

Yra 10 fakultetų (Buhalterinės apskaitos, Verslo ekonomikos ir viešosios politikos, Finansų, Sveikatos apsaugos vadybos, Įstatymų studijų ir verslo etikos, Vadybos, Rinkodaros, Operacijų ir informacijos vadybos, Nekilnojamojo turto, Statistikos ir duomenų mokslo), 26 tyrimų centrai, verslo ir vadybos literatūros leidykla Wharton School Publishing (įkurta 2004). 2018 buvo apie 5060 studentų, dirbo 486 dėstytojai. Daugiau kaip 80 % absolventų įsidarbina itin gerai apmokamose pareigose finansų arba vadybos konsultacijų srityse.

Istorija

1881 Jungtinių Amerikos Valstijų pramonininkas ir mecenatas Josephas Whartonas kvalifikuotiems verslo specialistams rengti įkūrė Whartono finansų ir ekonomikos mokyklą. 1902 ji tapo Whartono finansų ir komercijos mokykla. 1921 įkūrė pirmąjį pasaulyje verslo mokslinių tyrimų centrą, pradėjo teikti verslo administravimo magistro laipsnį. 1972 tapo Whartono mokykla. 2013 veikė 10 fakultetų (Buhalterinės apskaitos, Verslo ekonomikos ir viešosios politikos, Finansų, Sveikatos apsaugos vadybos, Teisės studijų ir verslo etikos, Vadybos, Rinkodaros, Operacijų ir informacijos vadybos, Nekilnojamojo turto, Statistikos), 20 tyrimų centrų, buvo daugiau kaip 4850 studentų, daugiau kaip 80 000 (iš apie 140 šalių) mokėsi nuotoliniu būdu, dirbo 471 dėstytojas.

Whartono mokyklos absolventų diplomų įteikimo šventė (2006)

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką