pradinis Wikipedia puslapis

Wikipedia (Vikipèdija), laisvoji interneto enciklopedija. Paskelbta apie 55 mln. straipsnių 306 kalbomis. Kasdien į Wikipedia įkeliama apie 10 000 straipsnių. Enciklopedija turi 450 etatinių darbuotojų visame pasaulyje. Nemokamą enciklopediją įvairiomis kalbomis kuria jos lankytojai, naudodami wiki technologiją. Ši technologija leidžia redaguoti enciklopediją daugeliui vartotojų vis papildant ir patobulinant straipsnius. Administratoriai gali atšaukti kai kuriuos taisymus, jei jie yra neteisingi arba parašyti siekiant pakenkti. Straipsniams kurti ir taisyti reikia tik interneto naršyklės ir registracijos Wikipedia internetinėje svetainėje. Wikipedia straipsniai saugomi 370 serverių, esančių Tampoje, Ashburne (abu Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Amsterdame (Nyderlandai). Serverių priežiūra kas mėnesį kainuoja apie 70 000 Jungtinių Amerikos Valstijų dolerių (2014).

Wikipedia išlaikoma įvairių įmonių ir žmonių paaukotomis lėšomis. Wikipedia San Diego 2001 įkūrė Lawrenceʼas Markas Sangeris ir Jimmyʼis Donalas Walesas (abu Jungtinės Amerikos Valstijos). Jos vardu pavadintas asteroidas nr. 274 301.

LIETUVIŠKOJI Wikipedia pradėta kurti 2003 (pirmasis lietuviškas straipsnis buvo apie kompiuterį). Ji turi 52 vidinius portalus. Kas mėnesį sukuriama vidutiniškai apie 1500 naujų straipsnių.

2727

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką