Zoologijos ir parazitologijos institutas

Zoològijos ir parazitològijos institùtas, Lietuvõs mókslų akadèmijos Zoològijos ir parazitològijos institùtas, mokslinio tyrimo įstaiga, 1959–89 veikusi Vilniuje. Turėjo 13 laboratorijų, eksperimentinį vivariumą ir akvariumą, tyrimų bazes Ventėje, Rusnėje, Obelų rage (Švenčionių rajonas), Nidoje.

Buvo tiriama gyvūnų elgesio mechanizmai, jų valdymo biologijos pagrindai, gyvūnų rūšių ir populiacijų tarpusavio sąveikos. Vėliau imta tirti kai kurių vabzdžių rūšių tarpusavio ryšių palaikymo feromonais mechanizmai, vandens gyvūnų reakcijos elektriniame lauke ypatumai, veiksniai, lemiantys sausumos ir vandens gyvūnų populiacijų ir bendrijų struktūrą, pasiskirstymą ir gausumą.

Pateiktos rekomendacijos žuvininkystei Lietuvoje plėtoti, kovai su žmogaus, gyvulių, paukščių ir žemės ūkio augalų kenkėjais. Duomenys buvo skelbiami instituto tęstiniuose leidiniuose: Acta entomologica Lituanica, Acta hydrobiologica Lituanica, Acta parasitologica Lituanica.

Įsteigtas 1959 reorganizavus Biologijos institutą. Zoologijos ir parazitologijos institutas, nuo 1989 Ekologijos institutas.

Direktoriai: P. B. Šivickis (1959–60), G. Volskis (1960–63), P. Zajančkauskas (1963–83), V. Kontrimavičius (1983–89).

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką