Druskininkų savivaldybė

Drùskininkų savivaldýbė yra Alytaus apskrities pietinėje dalyje, abipus Nemuno, prie Baltarusijos sienos.

1

Gamta ir saugomos teritorijos

Druskininkų savivaldybė yra smėlingoje ir miškingoje Dainavos lygumoje. Savivaldybės šiaurės vakaruose yra banguotos smėlingos žvirgždingos lygumos, šiaurėje ir šiaurės rytuose – kalvotas‑daubotas reljefas, viduryje ir pietvakariuose – terasinės smėlingos fliuvioglacialinės lygumos, pietryčiuose – žemyninių kopų kalvynai, suklostyti iš eolinių nuogulų.

Per savivaldybės teritoriją teka Nemunas ir jo baseino upės (Bilsinyčia, Avirė, Snaigupėlė, Mašnyčia, Grūta, Ratnyčia, Grova ir kitos). Ežerai: Aviris, Giedavardys, Liškiavis, Gervinis, Dulgas, Baltajis Bilsas, Juodajis Bilsas, Grūtas, Latežeris ir kiti. Raigardo, Grūto pelkės. Dirvožemiai daugiausia nepasotintieji arba pasotintieji paprastieji smėlžemiai, t. p. yra tipingų pasotintųjų balkšvažemių (šiaurėje ir šiaurės vakaruose), išplautžemių (į vakarus nuo Avirio ežero), giliųjų žemapelkių durpžemių (pelkėtose vietovėse), paprastųjų karbonatingųjų salpžemių ir pradžiažemių (palei Nemuną). Miškingumas apie 80 %. Didžiausi miškai: Leipalingio, Randamonių, Raigardo. Pušynai, yra eglynų. Savivaldybės teritorijoje yra Černiauskų piliakalnis, Dzūkijos nacionalinio parko dalis, Avirės hidrografinis draustinis, Raigardo draustinis, Grūto parkas, Mizarų meteoritinio kraterio kritimo vieta. Parkai.

Grūtas

Ūkis

Išplėtotas turizmas. Ruošiama padarinė mediena, pilstomas ir gazuojamas mineralinis vanduo, gaminami plastikiniai buteliai, pomidorų padažai, konservuojama ir apdirbama vaisiai, daržovės.

Susisiekimas

Per savivaldybę eina Vilniaus–Gardino (Baltarusija) plentas.

Sveikatos apsauga

Ligoninė, pirminės sveikatos priežiūros centrai, 2 ambulatorijos, sveikatingumo įmonės,

Švietimas ir kultūra

Gimnazija, 3 pagrindinės mokyklos, 3 pradinės mokyklos, M. K. Čiurlionio meno mokykla, 2 lopšeliai‑darželiai, sporto centras, biblioteka ir 3 jos padaliniai, 3 kultūros įstaigos, 7 muziejai ir 4 galerijos.

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus Druskininkuose

muziejus Girios aidas (2002) Druskininkuose

Gyventojai ir tautinė sudėtis

2011 surašymo duomenimis, lietuviai sudarė 91,1 %, lenkai – 3,46 %, rusai – 2,72 %, baltarusiai – 1,24 %, ukrainiečiai – 0,38 %, kiti – 1,07 %. Alytaus rajono savivaldybėje 2001 – 32 572, 2011 – 28 375 gyventojai.

Istorija

Druskininkų savivaldybė įkurta 2000 prie Druskininkų miesto savivaldybės prijungus Lazdijų rajono ir Varėnos rajono savivaldybių teritorijų dalis.

svečių namai Drusponis Druskininkuose

Druskininkų savivaldybės žemėlapis

Papildoma informacija
Turinys
Bendra informacija
Straipsnio informacija
Autorius (-iai)
Redaktorius (-iai)
Publikuota
Redaguota
Siūlykite savo nuotrauką